• Ekim 8, 2021
  • admin
  • 0

GLUTATYON SERUM TEDAVİSİ

Glutatyon, sağlıklı kalmak, hastalıklardan korunmak, yaşlanmayı yavaşlatmak, performansı artırmak, hasarlı hücreleri onarmak, bağışıklığı güçlendirmek, enflamasyonu kontrol etmek, ağır metal ve toksinlerden kurtulmak için önem arz eden bir proteindir.

Vücudumuz devamlı glutatyon üretiyor olsa da modern hayatın getirdiği zihinsel ve bedensel kirlilik, mevcut miktarın vücut için yeterli olmasını engelliyor. Tam da bu nedenle kronik yorgunluk, mide barsak hastalıkları, kalp damar hastalıkları, nörolojik hastalıklar, otoimmün hastalıklar, cilt hastalıkları, gözaltlarında morluklar, lekelenmeler, allerjiler, vücut direncinin düşüklüğü çok yaygın görülmektedir.

Sağlıklı bir yetişkin için günlük glutatyon sadece 10 gram kadardır. Gıdalarla alınabilecek glutatyon miktarı az olması nedeniyle vücuda ağız yoluyla hazır glutatyon alımı yetersizdir ve ayrıca mide asidine dayanıklı olmadığından etkisini yitirmektedir. Gıdalarla hazır olarak gelebilecek glutatyon yeterli olmasa da, glutatyonun vücutta yapımına yardımcı olan sistein, glisin ve glutamaminin gıdalarla alınabilmesi sayesinde kendi glutatyonunu kendinin yapması desteklenebilir.

Glutatyon kullananlar direkt olarak yeterli miktarda glutatyon sağlamış olurlar. Özellikle damardan glutatyon nedir diye düşünülürse bu yolla daha çok etkili olduğunu vurgulamış olalım. En iyi glutatyon takviye yöntemi glutatyon serum şeklinde verilmesidir. Glutatyon iğnesi tercih edilebilir yine de damar yoluyla verilmesi tercihtir.